BLACK FLAGS FINEST

sp-link

2024 BFH CALENDAR

sp-link
Atami - Washed & Buffered Cocos - Coco Coir Growing Media Substrate - 50 Litres

ATAMI WASHED & BUFFED

sp-link

ROOT NURSE

sp-link

OCD AEROSOLS

sp-link

Lumii Black 720w LED

FEATURED COLLECTIONS

sp-link
Atami - Washed & Buffered Cocos - Coco Coir Growing Media Substrate - 50 Litres

GROWING MEDIA

sp-link
Intense Nutrients - Coco - A&B Set - 1 Litre

BASE FEEDS

sp-link
Dr Hydro - Spidermite Protection Spray - 500ml

PEST CONTROL

sp-link
OCD - DEO Max Lemon Gel - 1 Litre

ODOUR CONTROL

Location & Information

Address: Black Flag Horticulture Ltd, Unit 8 Hornchurch Close Industrial Estate, Hornchurch Close, Coventry, CV1 2QZ

Opening Hours:
Monday: 10.00 A.M - 17.30 P.M
Tuesday: 10.00 A.M - 17.30 P.M
Wednesday: 10.00 A.M - 17.30 P.M
Thursday: 10.00 A.M - 17.30 P.M
Fridays: 10.00 A.M - 17.00 P.M
Saturdays: 10.00 A.M - 16.30 P.M

Phone Number: 07907034574

 • Ne jemi Hortikultura e Flamurit të Zi

  Përshëndetje, entuziastë të bimëve dhe admirues të kopshtarisë! Mirë se vini në Black Flag Horticulture, destinacioni juaj kryesor për të gjitha nevojat tuaja për rritjen e bimëve. Pavarësisht nëse jeni një hortikulturist me përvojë ose sapo po filloni udhëtimin tuaj, keni mbërritur në vendin e përsosur për të gjitha gjërat thelbësore të kujdesit për bimët. Eksploroni përzgjedhjen tonë gjithëpërfshirëse të furnizimeve më të mira të hortikulturës me cilësi të lartë, ushqimeve premium të bimëve dhe mjeteve të nivelit të lartë të kopshtarisë në Coventry të krijuara për të ushqyer bimët tuaja në përsosmëri. Angazhimi ynë është t'ju udhëheqim nëpër botën e kopshtarisë, duke ofruar një gamë produktesh hortikulturore superiore që janë çelësi për të zhbllokuar një pasuri të jetës bimore të harlisur dhe të gjallë. Me mjetet tona të cilësisë së lartë, ju nuk po kujdeseni vetëm për bimët tuaja - po filloni një aventurë emocionuese të mbushur me premtimin e jetës së bimëve të lulëzuar dhe shumëngjyrëshe. Nëse nuk mund të gjeni atë që ju nevojitet në faqen tonë të internetit, ju lutemi kontaktoni dhe ne do ta bëjmë realitet.

  ABOUT US 
 • Prezantimi: Dahlia Rose! Asistenti juaj i Hortikulturës 24-orëshe me AI është TANI LIVE!

  Na lejoni të prezantojmë Dahlia Rose, asistentin tuaj 24-orësh të AI Hortikulturës. Ajo është e gatshme të ofrojë njohuri eksperte për të gjitha gjërat botanike, duke iu përgjigjur pyetjeve tuaja dhe duke ju ndihmuar në udhëtimin tuaj të kopshtarisë. Thjesht pyesni Dahlia Rose dhe ajo do të jetë udhërrëfyesi juaj në botën e bimëve.

  Dahlia Rose mundësohet nga modeli i gjuhëve të mëdha novatore të OpenAi, ChatGPT dhe ajo është këtu për t'iu përgjigjur çdo gjëje, nga pyetjet e produktit deri te rekomandimet e plota të thella se si të ushqeni bukuritë tuaja botanike.

  Ajo është plotësisht e integruar në faqen tonë të internetit dhe është gati 24 orë në ditë për t'ju ofruar informacionin më të mirë të mundshëm në lidhje me të gjitha gjërat e Flamurit të Zi dhe Hortikulturës.

  READ MORE 
 • Pse të zgjidhni flamurin e zi?

  Si zgjedhja më e mirë në Coventry, ne shërbejmë me krenari si destinacioni i preferuar për entuziastët e kopshtarisë në zemër të Midlands. Inventari ynë përfshin të gjitha markat tuaja të preferuara të ushqimit të bimëve dhe ne jemi të përkushtuar për të siguruar që udhëtimi juaj i kopshtarisë të jetë i qetë dhe i suksesshëm. Stafi ynë i ditur dhe miqësor, me një përvojë të kombinuar 15-vjeçare në hortikulturë dhe gjithçka botanike, është këtu për të ofruar udhëzime dhe ekspertizë në çdo hap. Nga fara në korrje, ne mund t'ju udhëheqim, duke siguruar që bimët tuaja të lulëzojnë në çdo fazë të udhëtimit të tyre. Bashkohuni me ne në këtë ekspeditë kopshtarie dhe lërini mundësitë e një oazi të lulëzuar dhe plot ngjyra të shpalosen para jush! Aventura juaj fillon në Black Flag Horticulture, ku çdo farë e mbjellë mbart premtimin e një kopshti të lulëzuar dhe të gjallë.

  GET IN TOUCH 
1 e 3