Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Root Nurse

Root Infermiere - Pots pëlhure

Root Infermiere - Pots pëlhure

Çmimi i rregullt £0.90 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £0.90 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:6343

Pots pëlhure Root Nurse

Vazot prej pëlhure Root Nurse janë një alternativë e shkëlqyer miqësore me mjedisin ndaj vazove plastike standarde dhe janë të përshtatshme për çdo stil të rritjes.

Miqësore ndaj mjedisit.

Root Nurse po bën pak për mjedisin! Të gjitha Pots Pëlhure Root Nurse janë miqësore me mjedisin dhe ekonomikisht. Këto tenxhere prej pëlhure janë prodhuar nga shishe plastike dhe fibra të ricikluara. Produktet ekonomikisht miqësore kontribuojnë në ruajtjen e mjedisit duke mos përdorur materiale të dëmshme. Të gjitha stilet Root Nurse janë një alternativë e shkëlqyeshme ekologjike ndaj tenxhereve standarde plastike.

Strukturë e mahnitshme.

Kontejnerët e Root Nurse janë provuar dhe testuar për t'u siguruar që ato janë më të mirat që mund të jenë. Struktura e lehtë por e qëndrueshme e kontejnerit të pëlhurës ndihmon në zhvillimin e rritjes së shëndetshme të rrënjëve në bimë.

Kullimi dhe ajrimi superior.

Vazot prej pëlhure nga Root Nurse arrijnë kullim dhe ajrim superior duke krasitur me ajër rrënjët e bimëve. Kjo u lejon atyre të formojnë rrënjë me shumë degë, duke bërë sisteme rrënjore më të forta dhe më efikase dhe duke lehtësuar problemin e rrethimit të rrënjëve, i cili shpesh gjendet kur përdoren enë plastike tradicionale. Materiali i lehtë i pëlhurës promovon ajrimin që lejon rrënjët të bëhen më të forta dhe rezulton në bimë më të forta, të garantuara!

I ripërdorshëm dhe i biodegradueshëm

Çdo qese me rrënjë është e përshtatshme për rreth tre vjet, që do të thotë se kultivuesi mund të vazhdojë ta ripërdorë atë! Pots Fabric janë gjithashtu të biodegradueshme. Prodhimi i produkteve të biodegradueshme rezulton në ndotje shumë më të vogël të mjedisit. Kur tenxheret e Root Nurse prishen, ato e bëjnë këtë në elementë të padëmshëm, jotoksikë.

Praktike

Vazot me pëlhurë Root Nurse janë kaq praktike sepse çdo stil vjen në madhësi të ndryshme dhe i përshtatet pothuajse të gjitha llojeve dhe madhësive të bimëve. Madhësitë janë të disponueshme nga 1 litër, deri në 76 litra.

Enë me pëlhurë me cilësi të lartë

Pots pëlhure Root Nurse janë zgjedhja numër një për kontejnerët prej pëlhure në industrinë hidroponike, si dhe janë një opsion miqësor me mjedisin dhe një alternativë e shkëlqyer për tenxhere plastike.


TIPARET KRYESORE

  • Rritje më të shpejtë
  • Bimë më të forta
  • Drenazhim dhe ajrim superior
  • Eliminon rrethimin e rrënjës
  • Bërë nga shishe plastike të ricikluara
  • I ripërdorshëm dhe i biodegradueshëm
Shikoni detajet e plota