Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Jiffy

Jiffy - PRO7 - Coco Brick - 8L (për tullë)

Jiffy - PRO7 - Coco Brick - 8L (për tullë)

Çmimi i rregullt £2.40 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £2.40 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:5034517150939

PRO7 COCO BRICK e prodhuar nga Jiffy është tashmë një zgjedhje e preferuar për kultivuesit profesionistë të luleve të prera që përdorin sisteme vazosh hidroponike, falë cilësisë së qëndrueshme të besueshme të coco coir, kontrollit më të mirë të temperaturës dhe shkathtësisë.

PRO7 COCO BRICK është një tullë e çertifikuar 100% RHP e shtypur dhe e dehidratuar me fibra të përziera premium kokosi. Ai lahet/buferohet dhe mbushet me mikroelementë të shtuar dhe elementë të dobishëm, duke e bërë atë ideal për një substrat të gjithanshëm të vazove që transportohet dhe ruhet lehtë dhe diskrete, ndihmon rrënjosjen më të shpejtë dhe zhvillon bimë më të forta.

Thjesht rihidratoni PRO7 COCO BRICK me 3,5/4 litra ujë dhe shikoni atë të zgjerohet në 8 litra Jiffy cocopeat me cilësi të jashtëzakonshme. Mjeti i përsosur, i lehtë për t'u transportuar në rritje për kulturat afatshkurtra dhe sezonale, të brendshme dhe të jashtme.
PRO7 COCO BRICK funksionon në mënyrë perfekte në kombinim me prizat Jiffy7c dhe prizat ROOT!T.

Si të përdorni:
Përzieni ujin dhe lëndët ushqyese në një kovë, vendoseni në PRO7 COCO BRICK dhe shikoni të fryhet.
Ne rekomandojmë 3,5 litra ujë të vakët për një përzierje që nuk është plotësisht e lagur, ideale për nëse më pas dëshironi të ujisni në vazot e freskëta të bimëve dhe 4 litra nëse nuk do të ujisni bimët tuaja.
Thyejeni brenda kovës dhe fryjeni për të prodhuar një produkt uniform me duart tuaja ose me një pirun dore. Tani është pika në të cilën është më mirë të shtoni çdo substrat të mëtejshëm që ju nevojitet, të tilla si perliti ose guralecat e argjilës.
Shtoni përzierjen tuaj të zgjeruar të vazove në një tenxhere të përshtatshme dhe më pas shtoni bimën tuaj. Bimët e përhapura në priza Jiffy7C ose priza sfungjeri ROOT!T do të kenë një fillim, gati për të lulëzuar në substratin tuaj premium PRO7.
Filloni të ushqeheni me një pleh profesional si VitaLink Coco Coir Grow, një lëndë ushqyese vega e provuar se promovon zhvillimin e shpejtë të rrënjëve dhe rritjen e hershme të fuqishme. Përzieni 1-2 ml/L të secilës prej tretësirave A dhe B në ujin tuaj për fidanët dhe bimët e reja. Filloni të rrisni shkallën e dozës sapo të shihni se fidanët ose bimët tuaja janë vendosur dhe po rriten në mënyrë aktive. Përdorni në 3-4 ml/L të secilës prej tretësirave A dhe B për bimët e pjekura.
Gjithmonë kontrolloni cilësinë e ujit në zonën tuaj dhe sigurohuni që po përdorni variantin e duhur - qoftë ujë i fortë ose ujë i butë. Në zonat me ujë shumë të butë, ose në fillimin e ndonjë mangësie të kalciumit, ne rekomandojmë një suplement CalMag gjysmë fuqie, si Vitalink CalMag (0,5 ml/L) gjatë fazës së rritjes.

Specifikime teknike
Media: 100% fibër e përzier Coco Pith
I ngjeshur: Po
RHP: Po
Buffered: Po
Të fekonduar paraprakisht: Jo
Vëllimi: 8L kur zgjerohet
Uji i nevojshëm për të zgjeruar çdo bllok - 3,5 L për një përzierje më të thatë, e cila është e përkryer për bimët që dëshironi t'i 'ujitni' ose 4 litra për një përzierje më të lagësht vazo për t'u mbjellë drejtpërdrejt pa 'ujitje'.
Ph: 6,0 +/-1 (1:1,5)
EC: 0,5 mS/cm (1:1,5)

Pesha e kutisë: 15 kg (përafërsisht)

Shikoni detajet e plota