Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Intense Nutrients

Ushqyese intensive - Runzima

Ushqyese intensive - Runzima

Çmimi i rregullt £17.95 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £17.95 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:IN-RNZ1

Riciklon mbeturinat organike të kalbura brenda sistemit rrënjor të bimëve.

Runzyme është një përzierje gjithëpërfshirëse shumë e zhvilluar e enzimave që synojnë në mënyrë specifike burimin dhe shkakun e materialit rrënjësor të vdekur dhe lidhjes së rrënjëve.

Runzyme zbërthen dhe riciklon lëndën organike të vdekur brenda sistemit rrënjor të bimës, duke e kthyer atë në lëndë ushqyese të përdorshme për bimën, ndërkohë që parandalon kalbjen e rrënjëve dhe sëmundje të tjera.

Përfshirja e Runzyme në orarin tuaj të të ushqyerit do të provojë të jetë një mbrojtje efektive kundër patogjenit të lindur nga rrënjët, do ta mbajë zonën tuaj të rrënjëve të shëndetshme dhe do të çojë në bimë të lumtura!

Përfitimet;

  • Nxit rritjen e mikroorganizmave të dobishëm

  • Largon rrënjët e vdekura

  • Ndihmon për të mbajtur të lirë sëmundjen e rizosferës

  • Krijon hapësirë ​​për rritjen e rrënjëve të reja

  • Zbërthen lëndën e vdekur në ushqim

  • Përmirëson ciklin e lëndëve ushqyese

  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e mediumeve të rritjes


UDHËZIME PËR PËRDORIM: Përdorni 1-2 ml për litër.

Përdoret gjatë gjithë ciklit jetësor të bimës.

Shikoni detajet e plota