Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Intense Nutrients

Ushqyese intensive - Mag/Cal

Ushqyese intensive - Mag/Cal

Çmimi i rregullt £16.95 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £16.95 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:IN-MGC1

FORMULAUAR PËR BIMË TË RRITURA NË TË GJITHA LLOJET E TOKËS

Intense Nutrients' Mag-Cal përmban një formë shumë të tretshme të kalciumit dhe magnezit, dy elementët vitalë për rritjen e fortë të bimëve.

Jo vetëm që Mag Cal do të japë rendimente më të mira, por do të korrigjojë mungesën e kalciumit dhe magnezit, duke ndikuar ndjeshëm në proceset fiziologjike dhe biokimike në bimët tuaja.

Udhëzime për përdorim: Për përdorim me ujë me osmozë të kundërt TOKË/COIR: 1ml - 2ml për litër HYDRO: 1ml - 2ml për litër

  • Ofron mbështetje strukturore për muret qelizore

  • Shërben si një aktivizues për shumë enzima specifike të nevojshme në rritjen e bimëve.

  • Kontribuon në procesin e fotosintezës.

  • Përmirëson strukturën e qelizave

  • Përmirëson rritjen e gjetheve

  • Përmirëson cilësinë e frutave dhe shëndetin e përgjithshëm të bimëve.

Shikoni detajet e plota