Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Essentials Lab

Essentials LAB - matës pH (me funksion memorie)

Essentials LAB - matës pH (me funksion memorie)

Çmimi i rregullt £44.95 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £44.95 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:105134

Matësit e pH janë një pjesë thelbësore e një mjedisi të dhomës së rritjes. Matësit e pH ESSENTIALS janë të besueshëm dhe mbajnë deri në 10 lexime të kaluara. Kjo do të thotë që kultivuesit janë në gjendje të mbajnë me lehtësi leximet e tyre të pH, duke lejuar reagime të shpejta ndaj çdo leximi jonormal.

USP-të kryesore:
 • Funksioni i memories për 10 lexime duke lejuar që leximet të gjurmohen lehtësisht
 • Rezistente ndaj ujit
 • Rezistente ndaj goditjeve
 • Sinjalizim për baterinë e ulët
 • Kalibrim i thjeshtë duke përdorur lëngun e kalibrimit VitaLink Essentials

Veçori dhe përfitim
 • Funksioni i kujtesës - Kjo i lejon një kultivuesi të kontrollojë dhe regjistrojë ndryshimet në nivelet EC dhe të ndërlidhë ndryshimet me ndryshimet e mundshme që mund të ndodhin
 • Rezistent ndaj ujit - Nëse njehsori bie aksidentalisht në një tretësirë, ai do të notojë dhe nuk do të thyhet nëse hiqet menjëherë nga lëngu dhe thahet shpejt.
 • Rezistente ndaj goditjeve - Rezistenca ndaj goditjeve lejon rënien aksidentale të instrumentit pa u thyer
 • Sinjalizim për baterinë e ulët - jep një paralajmërim kur kanë mbetur edhe 2 orë kohë pune, në mënyrë që të mund ta ndërroni baterinë në kohën e duhur
 • Fikja e kursimit të energjisë - Fik njehsorin kur nuk është në përdorim
 • Kalibrim i thjeshtë duke përdorur lëngun e kalibrimit VitaLink Essentials - Disa matës mund të jenë të komplikuar për t'u kalibruar. Thjesht zhytni sondën në tretësirë ​​dhe shtypni butonin CAL derisa CAL të shfaqet në ekran.
Shikoni detajet e plota