Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Essentials Lab

Essentials LAB - Treguesi i testit të pH (spektër të gjerë)

Essentials LAB - Treguesi i testit të pH (spektër të gjerë)

Çmimi i rregullt £5.00 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £5.00 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:1015118798456

Kompleti i testit të pH-së Essentials LAB jep një lexim të shpejtë krahasues të pH-së së tretësirës tuaj ushqyese. Kompleti jep një matje të shpejtë dhe me kosto efektive dhe është i përshtatshëm për mbi 100 lexime. Është gjithashtu ideale si një zgjidhje rezervë në rast se matësi juaj i pH duhet të ndalojë së punuari. Kompleti i testit me spektër të gjerë mat midis pH4.0 dhe pH8.5 në rritje prej 0.5.

Pikat kryesore të shitjes: 
  • E thjeshtë për t'u përdorur  
  • Me kosto efektive  
  • Një rezervë ideale për matësin tuaj të pH  
 
Specifikimet teknike: 
  • Mat midis pH4.0 dhe pH8.5 në rritje prej 0.5 
  • Sasia 30ml℮ , e mjaftueshme për mbi 100 teste 
 
Pyetjet e shpeshta : 
Pyetje: Si mund ta përdor kompletin e testit të pH të Essentials LAB?  
Përgjigje: Reagenti në kompletin e testit të pH të Essentials LAB ndryshon ngjyrën në përgjigje të vlerave të ndryshme të pH. Vendosni një sasi të vogël të solucionit tuaj ushqyes në shishkën plastike të furnizuar dhe shtoni disa pika të reagentit dhe tundeni mirë. Krahasoni ngjyrën që rezulton me grafikun e dhënë dhe lexoni pH-në e vlerësuar.  
Shikoni detajet e plota