Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Cultiwool

Cultiwool - Kube Rockwall

Cultiwool - Kube Rockwall

Çmimi i rregullt £0.50 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £0.50 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:02-060-320

Kube transplantimi të leshit të gurit Cultiwool

Bimët e shumuara në lesh guri? Vendosini ato në këto kube transplantimi përpara se t'i kaloni në çdo lloj sistemi.

  • Marrje e shpejtë dhe e lehtë e ujit
  • Edhe shpërndarja e ujit
  • Rritje e pasur e rrënjëve - media e ajrosur që mban ujë
  • Kontroll i plotë - pa përmbajtje ushqyese
  • I pastër, steril dhe pa sëmundje
  • Brazdat kulluese - gjithashtu mbajnë rrënjët të ngritura kur ato dalin.

Sigurohuni që madhësia e vrimës që zgjidhni është mjaft e madhe për kubin tuaj të përhapjes.

Rockwool është i pastër dhe i lehtë - një mjet i shkëlqyer në rritje që i përshtatet çdo sistemi ose metode.

Çertifikuar RHP - kategoria më e lartë për lagim

Leshi i gurit Cultiwool mban nivelin më të lartë të certifikimit RHP për para-njomjen fillestare. Me një aftësi kaq të lartë për të thithur dhe përhapur ujin, ju merrni një përhapje të barabartë të tretësirës ushqyese në të gjithë.

Në përgjithësi, rritja është tepër uniforme dhe ju merrni një top të dendur rrënjë që përdor të gjithë bllokun tuaj.

E fortë - mban strukturën e saj

Rockwool është i njohur për mbajtjen e strukturës së tij. Ju mund ta ngopni atë dhe ta ri-ngopni pa dëmtuar strukturën. Është i shkëlqyeshëm në hidro - nuk keni nevojë të shqetësoheni për pjesët e mediave që bllokojnë sistemet tuaja.

Asnjë bllokim i lëndëve ushqyese

Ndryshe nga mediat e tjera, ju nuk do të merrni bllokimin e lëndëve ushqyese në leshin e gurit. Të gjitha lëndët ushqyese dhe uji me të cilin do të merrni janë të disponueshme për t'u marrë dhe kanë efekt të menjëhershëm.

E pastër dhe sterile

Këto kube leshi guri janë të njohur për të qenë të pastër, steril dhe pa sëmundje.

Mjedis ideal për rrënjosje

Rockwool është i njohur për mbajtjen e shumë ujit dhe për të pasur një strukturë poroze që mban ajrin. Ky është mjedisi ideal për rrënjosje të pasur.

Inerte - kontroll i plotë

Leshi i gurit Cultiwool nuk ka përmbajtje ushqyese - është plotësisht inerte. Kjo ju jep kontroll të plotë mbi programin tuaj të të ushqyerit.

Luftoni rritjen e algave

Për të përmirësuar rrjedhën e ujit poshtë bllokut, ka kanale kullimi. Këto, së bashku me fletën e zezë dhe të bardhë parandalojnë rritjen e algave.

Shikoni detajet e plota