Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Canna

Kana - Rhizotonic

Kana - Rhizotonic

Çmimi i rregullt £34.99 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £34.99 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:84412

CANNA RHIZOTONIC është një stimulues vegjetativ i fuqishëm me bazë algash për rrënjët e bimëve. Ai përmban shumë vitamina dhe është 100% natyral. RHIZOTONIC shton më shumë se 60 substanca mikrobiologjike që përshpejtojnë ndjeshëm rritjen e një mjedisi rrënjësor të ekuilibruar.

Përfitimet e CANNA RHIZOTONIC:

 • Stimulon rritjen e rrënjëve të reja në prerje dhe transplante.
  Përveç stimulimit të rritjes së rrënjëve në bimët që tashmë janë të rrënjosura, RHIZOTONIC gjithashtu stimulon rritjen e rrënjëve të reja në prerje dhe transplante. Të ndryshmet elementët gjurmë dhe vitaminat si B1&B2 stimulojnë prodhimin e hormoneve dhe rritjen e rrënjëve, duke siguruar kështu rrënjë të bardha të bukura dhe të forta.
 • Përshpejton procesin e mbirjes kur përdoret për të thithur farat para mbjelljes.
  nëse ti holluar RHIZOTONIC (40ml/10 litër), mund ta përdorni për të njomur farat. RHIZOTONIC zbut lëkurën e farës, duke e bërë më të lehtë që fara të shpërthejë dhe të mbijë.
 • Përmirëson rritjen e përgjithshme të bimëve dhe reaksionet kimike në bimë për të siguruar një bimë më të shëndetshme, më të fuqishme dhe më të fortë.
  Rezultatet e mira fillojnë me një bimë të shëndetshme. Për shkak se RHIZOTONIC stimulon rritjen e rrënjëve, përmirëson forcën e një bime. Kjo është veçanërisht e rëndësishme gjatë javëve të para të jetës së një bime, pasi bimët e reja janë më të prekshmet. RHIZOTONIC stimulon zhvillimin e mëtejshëm të rrënjëve, rrit rezistencën e bimës ndaj sëmundjeve dhe nxit forcën e saj të brendshme dhe të jashtme.
 • Ndihmon në procesin e rikuperimit të çdo bime ose prerjeje që i është nënshtruar stresit në çfarëdo mënyre.
  Shumë kultivues pajtohen se bimët shërohen shumë më shpejt nga situatat e stresit nëse gjethet janë spërkatur me RHIZOTONIC. Situata të tilla stresi mund të ndodhin për shembull gjatë transportit dhe rifutjes së bimëve. RHIZOTONIC do të përmirësojë gjithashtu bimët që janë të pashëndetshme ose të zhvilluara dobët.

Për më tepër, RHIZOTONIC shpesh spërkatet në gjethe dhe mund të përdoret si një mjet i thjeshtë për rritjen e nivelit të pH në rezervuarët e plehrave.

RHIZOTONIC mund të përdoret pavarësisht nga lloji i mediumit. Është i përshtatshëm për kultivim në përzierje në vazo dhe hidrokulturë. Mund ta përdorni gjatë gjithë ciklit të rritjes. Nga fara në korrje!

Shikoni detajet e plota