Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

BioBizz

Biobizz - Top Max

Biobizz - Top Max

Çmimi i rregullt £29.99 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £29.99 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:83614

Çfarë është Top·Max?
Ka tre arsye të shkëlqyera për të përdorur këtë forcues 100% organik të lulëzimit. Së pari, ai përmban përbërës që mund të ndihmojnë në rritjen e madhësisë dhe peshës aktuale të grupeve të luleve. Së dyti, marrja e lëndëve ushqyese përmirësohet. Dhe së treti, bimët e rritura me Top·Max rezultojnë në kultura më të ëmbla dhe të lëmuara me shije. Mënyra se si aktivizon rrjedhën e lëndëve ushqyese varet në thelb nga mënyra se si është në gjendje të çlirojë kalciumin, hekurin dhe magnezin e mineralit në tokë, të cilat stimulojnë metabolizmin e bimës.

Si ta përdorim atë?
Top·Max ™ mund të përdoret gjatë periudhës së plotë të lulëzimit dhe funksionon veçanërisht mirë i kombinuar me përzierjet e substratit Biobizz. Në javët e para të rritjes këshillojmë një dozë prej 1 ml për litër ujë. Me afrimin e korrjes dhe para shpëlarjes - kur tretësira ushqyese zëvendësohet me ujë të thjeshtë për të përmirësuar shijen dhe strukturën e të korrave - doza mund të rritet në 4 ml për litër ujë. Ndiqni grafikun tonë të ushqyerjes për rezultatet më të mira.

Përfitimet e acideve humike dhe fulvic në Top·Max™
Top·Max ™ është tepër efektiv për shkak të acideve humike që përmban. Burimi kryesor i tyre është një substancë e lashtë në tokë e quajtur Leonardite. Kjo vjen nga pemët parahistorike dhe bimësia që lulëzoi gjatë periudhës karbonifere, 300 milionë vjet më parë.

Acidet Fulvic gjithashtu kanë veti të veçanta që kontribuojnë në rritjen e shëndetshme të luleve. Këto acide janë marrë nga burime jashtëzakonisht të pasura të depozitave humate që gjenden thellë brenda tokës. Ngarkesa e tyre elektrike natyrore tërheq lëndët ushqyese dhe mineralet e pranishme si në bazën mikrobiologjike të tokës ashtu edhe në plehrat organike të aplikuara. Acidet humike dhe fulvik punojnë së bashku për të rritur energjinë në qelizat e vjetra të bimëve, ndërsa stimulojnë të formohen të reja.
Shikoni detajet e plota