Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

BioBizz

BioBizz - Light Mix - 50Ltr

BioBizz - Light Mix - 50Ltr

Çmimi i rregullt £12.64 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £12.64 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:83570

Çfarë është Light·Mix?

Nëse dëshironi më shumë kontroll, Light·Mix ofron bazën ideale për inkurajimin e rritjes së fuqishme të fidanëve, bimëve të reja dhe prerjeve – që në fillim.

Ai merr mikroaktivitetin jetik duke ecur ndërsa uji punon me tokën, duke prodhuar katalizatorë organikë që zhvillojnë me shpejtësi strukturat e rrënjëve.

Light·Mix është përzier posaçërisht për të siguruar kullim optimal në të gjithë - një veti thelbësore nëse përdorni sisteme ujitjeje automatike.

Vlerat e pH dhe EC

Produktet Biobizz përmbajnë vetëm elementë organikë natyralë dhe jo kripëra minerale si magnezi ose sulfate që mund t'i gjeni në plehrat sintetikë. Kjo i jep Light·Mix një vlerë mesatare të përçueshmërisë elektrike (EC). Dhe ndërsa elementët e tij organikë janë të pamundur të maten, ato kanë një sistem vetërregullues, i cili ndihmon në ruajtjen e vlerave të pH në nivelin e duhur.

Si ta përdorim atë?

Kur përdorni Light·Mix, mund të aplikoni doza më të mëdha të lëndëve ushqyese për çdo lloj bime, duke përfshirë ushqyesit e rëndë, pa rrezikun e mbingarkesës së tokës dhe shkaktimit të djegies së lëndëve ushqyese – që tregohet nga majat e verdha dhe krokante, të djegura në gjethe.

Me lotim automatik, është e rëndësishme që uji të infiltrojë siç duhet nënshtresën, ose kjo mund të laget shumë dhe të shkaktojë formimin e mykut.

Shikoni detajet e plota