Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

BioBizz

Biobizz - Pallto me gjethe

Biobizz - Pallto me gjethe

Çmimi i rregullt £21.50 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £21.50 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:4530

Çfarë është Leaf·Coat?
Leaf·Coat është një produkt i gatshëm për përdorim që forcon dhe mbron bimët nga insektet e padëshiruara dhe kërpudhat e dëmshme të gjetheve.

E bërë nga lateksi natyral që fillimisht u zhvillua për të parandaluar avullimin, krijon një pengesë të përshkueshme, të vetë-degradueshme në gjethe, e cila ende lejon që ajri dhe drita të kalojnë.

Pse Leaf·Coat ofron mbrojtje më të mirë në të gjitha kushtet?
Nëse atmosfera bëhet shumë e nxehtë dhe e lagësht (mbi 28ºC), Leaf·Coat ndihmon në parandalimin e humbjes së tepërt të ujit nga bima përmes avullimit. Në të njëjtën kohë, shtresa natyrale e lateksit që formohet rreth gjetheve, e ndihmon bimën të marrë frymë dhe e ndalon atë të ""djersitë". Më pas, kur temperatura bie, si në muajt e dimrit, Leaf·Coat mbron nga i ftohti duke ndihmuar në ruajtjen e temperaturës së gjetheve.

Si një alternativë miqësore me mjedisin ndaj pesticideve, Leaf·Coat nuk mund të ishte më e përshtatshme apo e sigurt për t'u përdorur. Reduktimi i nevojës për përdorimin e pesticideve gjithashtu kursen para. Dhe ndryshe nga produktet sintetike dhe toksike ka një erë të këndshme dhe nuk irriton. Për shkak se Leaf·Coat nuk përthithet nga gjethet, nuk ndikon as në shijen e frutave.

Si ta përdorim atë?
Nuk ka nevojë të përzieni Leaf·Coat me ujë – thjesht aplikojeni direkt nga shishja, mundësisht nga një atomizues. Spërkatni plotësisht gjethet dhe lulet dhe përsëriteni këtë rreth dy herë në javë deri në dy javë para përfundimit të periudhës së lulëzimit.

Brenda disa orësh nga aplikimi, në gjethe formohet një shtresë shumë e hollë elastike – 1,5 mikron e trashë. Efektet e tij të dobishme zgjasin deri në dy javë derisa të dekompozohet natyrshëm nga drita ose rrezet e diellit.
Shikoni detajet e plota