Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

BioBizz

Biobizz - Përzierje Peshku

Biobizz - Përzierje Peshku

Çmimi i rregullt £14.99 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £14.99 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:83609

Çfarë është Fish·Mix?
Ky infuzion i pasur i emulsionit organik të peshkut nga Deti i Veriut, i përzier së bashku me ekstraktin e panxharit të sheqerit holandez ndihmon në përshpejtimin e rritjes së të gjithë organizmave të gjallë në substrat. Ai gjithashtu stimulon prodhimin e mikroorganizmave dhe baktereve të dobishme në të gjitha llojet e tokës dhe nënshtresave me bazë kokosi. Dhe është mirë të dini se, në përputhje me kërkesat tona strikte të bujqësisë organike, Fish·Mix nuk nxirret me acide ose stabilizohet me BHT (hidroksitoluen i butiluar) - një ruajtës sintetik .

Si ta përdorim atë?
Mund ta përdorni Fish·Mix në të gjitha bimët e jashtme gjatë fazave të para të rritjes dhe gjatë periudhës së lulëzimit deri në korrje. Edhe pas disa ditësh përdorimi, do të ketë transformuar tokën me cilësi të dobët në tokë të pasur dhe të yndyrshme – plot me mineralet natyrore për të cilat bimët tuaja janë të uritura. Është gjithashtu mjaft e butë për t'u përdorur në fazat e para të jetës së një bime ose për t'u spërkatur direkt mbi gjethe gjatë ciklit të rritjes vegjetative.
Nëse dëshironi të kombinoni Fish·Mix me All·Mix® tuaj, atëherë këshilla jonë është të matni një dozë 1ml të Fish·Mix për litër ujë. Për Light·Mix ®, rrisni sasinë në një dozë 2-4 ml për litër ujë. Ndiqni grafikun tonë të ushqimit në paketë për rezultatet më të mira.
Shikoni detajet e plota