Kalo te informacioni i produktit
1 e 9

BioBizz

Biobizz - Bio Heaven - stimulates enzymatic activity

Biobizz - Bio Heaven - stimulates enzymatic activity

Çmimi i rregullt £25.95 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £25.95 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:06-300-100

Çfarë është Bio·Heaven™?
Bimët tuaja do të presin me padurim të plotësojnë nirvanën e gjithanshme me Bio·Heaven ™. Ai përmban stimulues biologjikë të zgjedhur me kujdes, si aminoacidet – blloqet bazë ndërtuese për proteinat dhe enzimat që janë thelbësore për strukturën dhe metabolizmin e bimës.

Si rezultat, ky përforcues energjie i formuluar posaçërisht jo vetëm që përmirëson efektet dhe zhvendosjen e lëndëve ushqyese në të gjitha spërkatjet me gjethe dhe përzierjet e plehrave - por gjithashtu largon toksinat duke rritur sistemin antioksidues të bimës dhe riparon prodhimin e klorofilit.

Si ta përdorim atë?
Bio·Heaven ™ mund të përdoret gjatë gjithë periudhës së rritjes dhe lulëzimit në çdo lloj substrati, përzierje kokosi dhe me hidrosisteme. Kur përdorni All·Mix® ose Light·Mix®, doza ideale fillon me 2 ml dhe rritet ngadalë në 5 ml për 1 litër ujë. Ndiqni orarin tonë të rritjes për rezultatet më të mira.

Përfitimet e Bio·Heaven
Bio·Heaven ™ stimulon aktivitetin enzimatik dhe përthithjen e shpejtë të lëndëve ushqyese, ndërsa rrit kelatin e makro dhe mikronutrientëve thelbësorë. Bimët janë gjithashtu më të afta të mbajnë lagështinë dhe të përjetojnë më pak stres lagështie si rezultat. Bio·Heaven™ siguron gjithashtu një burim të jashtëzakonshëm të acidit karbonik për mikroorganizmat në tokë. Në fund të fundit, kultura performon më mirë dhe ju mund të prisni me padurim një rendiment më cilësor.

Shikoni detajet e plota