Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

BioBizz

BioBizz - All Mix - 50Ltr

BioBizz - All Mix - 50Ltr

Çmimi i rregullt £13.99 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £13.99 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:83562

Çfarë është All·Mix?

All·Mix fjalë për fjalë i bën të gjitha për ju – duke krijuar mjedisin optimal që bimët të lulëzojnë gjatë gjithë vitit.

Kjo përzierje substrate e para-fertilizuar shumë imiton një tokë të pasur në natyrë me një ekosistem të plotë mikroaktiv. Është projektuar që të ketë fuqi të mjaftueshme të ushqyer me lëndë ushqyese për të mbajtur rritjen e harlisur për disa javë, pa pasur nevojë për të shtuar ndonjë pleh shtesë.

Vlerat e pH dhe EC

Produktet Biobizz përmbajnë vetëm elementë organikë natyralë dhe jo kripëra minerale si magnezi ose sulfate që mund t'i gjeni në plehrat sintetikë. Kjo i jep All·Mix një vlerë të lartë të përçueshmërisë elektrike (EC). Dhe ndërsa elementët e tij organikë janë të pamundur të maten, ato kanë një sistem vetërregullues, i cili ndihmon në ruajtjen e vlerave të pH në nivelin e duhur.

Si ta përdorim atë?

Kur përdorni All·Mix për herë të parë, lagni me ujë dhe lëreni të qëndrojë për 36 orë. Kjo i jep plehut aktiv Pre·Mix dhe mikroorganizmave brenda nënshtresës një shans për të filluar të punojnë magjinë e tyre përpara se bimët të hyjnë brenda.

Mbajeni tokën paksa të ngrohtë gjatë gjithë kohës – nëse është shumë e ftohtë, aktiviteti mikrobik ngadalësohet, gjë që e bën më të vështirë rritjen e bimëve. Ju gjithashtu dëshironi të lejoni që toka të thahet midis çdo lotimi. Sepse, ndërsa substrati All·Mix thahet, hyn ajri i pastër, i cili ndihmon tokën të marrë frymë.

Shikoni detajet e plota