Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

Advanced Nutrients

Ushqyes të avancuar - Big Bud - Coco

Ushqyes të avancuar - Big Bud - Coco

Çmimi i rregullt £40.95 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £40.95 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:83554

Përfitoni përfitimet e rritjes së sythave të Big Bud® Coco - përforcuesi numër 1 i lulëzimit në botë i krijuar posaçërisht për rritjen e kokorës së kokosit. Kjo formulë e jashtëzakonshme është krijuar me përpikëri për të ofruar maksimumin në ushqimin dhe performancën e bimëve pa rrezikun e çekuilibrit të lëndëve ushqyese në kultivimin tuaj të kokosit.

Përfitimet kryesore të Big Bud® Coco :

  1. Spike PK me numërim të saktë : Big Bud® Coco përmban një majë PK të thirrur saktësisht që është e përshtatshme për rritjen e kokrrës së kokozës. Kjo thumba rrit dhe forcon strukturat florale të bimëve tuaja, duke siguruar një rendiment pjellor dhe të fortë.

  2. Pasurimi i lëndëve ushqyese : Me përfshirjen e lëndëve ushqyese thelbësore si magnezi, dy forma të kalciumit dhe forma të ndryshme të keluara të hekurit, Big Bud® Coco u mundëson bimëve tuaja të kenë akses në spektrin e plotë të mikronutrientëve që u nevojiten për të lulëzuar. Ky profil gjithëpërfshirës i lëndëve ushqyese promovon rritje të shëndetshme dhe të fuqishme.

  3. Përputhshmëria me Coco Coir : Raporti PK i Big Bud® Coco është kalibruar në mënyrë të përpiktë për të siguruar përputhshmëri të plotë me coco coir, duke eliminuar rrezikun e çekuilibrave dhe mangësive të lëndëve ushqyese që mund të dëmtojnë këtë mjedis në rritje.

  4. Aplikim i gjithanshëm : Big Bud® Coco nuk kufizohet vetëm në një metodë rritjeje. Është i përshtatshëm për t'u përdorur me mjedise të ndryshme të rritjes hidroponike dhe integrohet pa probleme në të gjitha sistemet e rritjes së vazhdueshme me ushqim të lëngshëm, duke përfshirë aeroponinë, ujitjen me pika, emetuesit, NFT, përmbytjen dhe kullimin dhe kulturën e ujit të thellë. Pavarësisht nëse jeni një kultivues me përvojë ose fillestar, do ta keni të lehtë ta përfshini në kopshtin tuaj.

  5. Përputhshmëri e pashembullt : Big Bud® Coco është plotësisht i pajtueshëm me të gjithë lëndët ushqyese bazë perfekte me pH, si dhe me lëndët ushqyese dhe suplementet me bazë të përsosur pa pH. Ai madje luan mirë me lëndët ushqyese dhe suplementet bazë të konkurrentëve, duke ju dhënë lirinë për të personalizuar regjimin tuaj të lëndëve ushqyese sipas nevojave tuaja specifike.

Si përmbledhje, Big Bud® Coco është zgjidhja përfundimtare për kultivuesit e kokorës së kokorës që kërkojnë të maksimizojnë rendimentin e tyre dhe të sigurojnë mirëqenien e bimëve të tyre. Ky produkt jo vetëm që promovon një kopsht të lulëzuar, por gjithashtu mbron nga çekuilibri i lëndëve ushqyese. Me Big Bud® Coco , ju mund të besoni se bimët tuaja do të lulëzojnë dhe do të prodhojnë sytha të bollshëm me cilësi të lartë, të gjitha duke ruajtur të njëjtën cilësi dhe përputhshmëri të jashtëzakonshme siç prisni nga Ushqyestë e AVANCUAR .

Shikoni detajet e plota