Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

CX Horticulture

CX - Pika Tanlin (20 ml)

CX - Pika Tanlin (20 ml)

Çmimi i rregullt £22.50 GBP
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve £22.50 GBP
Shitje E shitur
Taksa e përfshirë. Transporti i llogaritur në arkë.

SKU:84029

ÇFARË ËSHTË TANLIN?

Tanlin është një aditiv organik, i sigurt, jo toksik për kontrollin e dëmtuesve që përdoret për të mbajtur mediat në rritje dhe sistemet rrënjësore pa vizitorë të padëshiruar. Ajo funksionon në dëmtuesit problematikë, siç janë larvat e kërpudhave. Përdorimi i Tanlin thyen ciklin jetësor të Mushkonjave të Kërpudhave, duke reduktuar problemin tuaj të infektimit për një periudhë të shkurtër kohore.

SI FUNKSIONON TANLIN?

Tanlin është formuluar për trajtimin e mushkonjave të kërpudhave, duke synuar në mënyrë specifike larvat e tyre. Tanlin ndalon larvat e kërpudhave të mushkonjave të zhvillohen tek mizat e rritura.


Bima juaj thith Tanlin kur e shtoni në ushqim (përzierje uji dhe lëndë ushqyese). Më pas, kur larvat e Kërpudhave Gnat ushqehen me rrënjët e bimës suaj, ato konsumojnë Tanlin dhe mbeten në gjendjen e tyre aktuale. Dëmtuesit problematikë përfundimisht vdesin brenda një periudhe të shkurtër kohe. Tanlin thyen ciklin e jetës, duke reduktuar, më pas duke eliminuar problemin tuaj të infektimit.


Këshillë për kopshtin : Tanlin nuk funksionon menjëherë, popullsia e mushkonjave të kërpudhave do të ulet me kalimin e kohës, sapo të filloni të përdorni Tanlin.

I padëmshëm PËR BIMËT

CX Horticulture Tanlin është një produkt organik për kontrollin e dëmtuesve, është krejtësisht i padëmshëm për bimët tuaja.

CILA ËSHTË NORMA E DOZIMIT PËR CX HORTICULTURE TANLIN?

Për të mbajtur larg mushkonjat e kërpudhave, holloni Tanlin në një raport prej: (1:100) = 1 ml (40 pika) për 100 litra.

PSE NJERËZIT PËRDORIN TANLIN?

Kopshtari përdor Tanlin, kryesisht për bimë të brendshme në vazo. Përdoret si një parandalues, ose si pjesë e regjimit tuaj të integruar të menaxhimit të dëmtuesve, për të siguruar një shtëpi ose kopsht të brendshëm të pastër pa dëmtues.

Shikoni detajet e plota